Menu
عکس پروفایل خاص افکتینو

کی روش: خداوند تیم‌هایی که خوب آماده‌سازی نکنند را تنبیه می‌کند؛ ایران هر دوره قهرمان جام ملت‌های آسیا شده است، پس چرا این مرتبه قهرمان نشویم؟ – سفر به اذربایجان

اهر نما

طرفداری-کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از دیدار ایران-فلسطین که با تساوی به پایان رسید، در جمع خبرنگاران گفت: 

تفاوت ایران همین جاست. همه بازی‌ها را دیده‌ام و از پیشرفت تیم‌ها مطلع هستم و فلسطین بازیکنانی در اروپا دارد.

به گزارش فارس، وی افزود:

نه تنها این بازی برای تیم و بازیکنان ما آماده باش خوبی بود. بلکه تمام کسانی که در ایران هم بودند فهمیدند که جام ملت ها مثل چیز کیک یا برشی از کیک است، درست نیست.

کی‌روش افزود:

شما در 40 سال گذشته هر سال در جام ملت‌ها برنده شده‌اید و قهرمان بوده‌اید پس چرا این مرتبه قهرمان نشویم؟! به هیچ عنوان جام ملت‌ها آسان نیست و مسابقات سختی است که تیم‌هایی می‌توانند به موفقیت برسند که مشق شب‌شان را خوب انجام داده باشند و آماده‌سازی خوبی را طی کرده باشند. چهار تیمی می‌توانند به مرحله پایانی برسند که سرمایه‌گذاری مناسب، کار پایه‌ای مناسب، رفتار و نگرش خوبی داشته باشند و خداوند تیم‌هایی را که خوب تمرین نکرده باشند و خوب آماده‌سازی نکنند را تنبیه می‌کند. البته من و بازیکنان تیم ملی به این مسائل عادت کرده‌ایم. اما با شروع مسابقات تمام تلاش‌مان را می‌کنیم.

کی‌روش در مورد اینکه با توجه به مصدومانی که دارید دغدغه اصلی شما برای تعیین و ترکیب تیم اصلی چیست؟، گفت:

دغدغه اصلی من این است که یکی دو بازیکن اصلی و مهم ما مصدوم هستند من تحلیل عمیقی انجام داده‌ام اما کاری از دست من برنمی‌آید. پس از این تحلیل و بررسی عمیق باید اعتماد کنیم به بازیکنانی که سلامت کامل دارند و کار را خوب انجام بدهند زیرا کاری از دست ما برنمی‌آید. ۴۸ ساعت تا اعلام لیست نهایی وقت داریم، فردا بررسی پزشکی‌های بیشتری را انجام خواهیم داد.

وی عنوان کرد:

البته بازی خوبی انجام دادیم و بازی تمرینی خوبی هم پشت‌سر گذاشتیم که جلسه تمرینی خوبی برای ما محسوب می‌شد. بازیکنان توانستند در مقاطعی از بازی فوتبال خوبی از خود نشان دهند. امیدوارم بتوانیم شرایط را بهتر کنیم. 

کی‌روش افزود:‌

مخصوصاً باید از نظر روحی و روانی روی بازیکنان کار انجام دهم واقعیت مطلب این است که بازیکنان در حال حاضر در درون خوشحال نیستند و وقتی خوشحال نباشی نمی‌توانی بهترین عملکرد را نشان دهی. هم بازیکنان و هم اعضای کادر، مهم این است که بتوانیم از نظر روحی فضای تیم را بهبود ببخشم و شرایط بهتری پیدا کنیم از نظر روحی مخصوصاً به خاطر هواداران و اینکه باید شرایط‌مان بهتر شود. بازیکنان در حال حاضر از درون غمگین هستند بنابراین نمی‌توانند بهترین عملکردشان را داشته باشند. نگران نباشید آقایان! خوب خواهد شد. 

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *