Menu
عکس پروفایل خاص افکتینو

چهار بازی و ده امتیاز؛ حال خوش فولاد با امپراطورش – پایگاه خبری اهرنما

اهر نما

طرفداری – فولاد خوزستان در ادامه موفقیت های خود با افشین قطبی موفق به شکست نفت مسجد سلیمان در هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال ایران شد.

چهار بازی و کسب ده امتیاز باعث شده تا فولاد خوزستان با افشین قطبی و 25 امتیاز در رده ششم جدول رده بندیِ مسابقات لیگ برتر قرار گیرد و آهسته آهسته خود را به پنج تیم بالانشین رقابت های لیگ، نزدیک تر سازد. واقعیت این است که فولاد با اندیشه های سرمربی پیشین تیم ملی و باشگاه پرسپولیس، دچار تغییرات بزرگی در ساختار فنی خود شده و در هر دیدار از این تیم باسابقه فوتبال کشورمان، بازی های جذاب و تماشاگر پسندی را می بینیم. کسب 10 امتیاز در طول 4 بازی سبب شده تا فولاد خوزستان و سرمربی آن بهترین عملکرد را در بین تیم های لیگ برتر به خود اختصاص دهند. اهمیت بالای کار قطبی آن جا مشخص می شود که شش امتیاز را این مربی از دو مدعی جدی قهرمانی در لیگ هجدهم یعنی تراکتورسازی و پرسپولیس به دست آورده است. افشین قطبی اولین باخت خانگی تیم پرستاره تراکتورسازی را به آن ها در تبریز تحمیل نمود و پس از این کار بزرگ در هفته هفدهم در اهواز نیز، اولین شکست فصلِ مدافع عنوان قهرمانی یعنی پرسپولیس را رقم زد. حضور امپراطور در فولاد، موج امید و نشاط را برای هواداران این تیم و فوتبال خوزستان به ارمغان آورده است. قطبی را همگان به عنوان مربی جنگجو و سرسخت می شناسند که تا لحظه آخر از کسب برد و سه امتیاز در هر دیداری ناامید نمی شود.

هواداران پرسپولیس با این روحیه قطبی به خوبی و به خصوص در لیگ هفتم و بازی خاطره انگیز آن ها برابر سپاهان اصفهان، کاملا آشنایی دارند. شاید همین باور و روحیه جنگندگی قطبی که بعدها هواداران به او لقب «دل شیر» را دادند بود که باعث شد تا با گل دقیقه 96 سپهر حیدری سرنوشت قهرمانی لیگ به طور کلی عوض شود. از همان دست از حرکات را هنوز هم در کنار خط از قطبی و این بار در قالب کادر فنی تیم فولاد شاهد هستیم. جنب و جوش ها و انرژی مثبتی که قطبی به شاگردانش در طول زمان هر بازی منتقل می کند، باعث شده تا علاقه مندانِ فوتبال یک تیم جدید به نسبت بازی های نیم فصل اول از فولاد خوزستان را در زمین مسابقه مشاهده کنند. شاگردانِ امپراطور چراغ خاموش خود را به تیم های بالایی جدول نزدیک می کنند و چه بسا آن ها با همین روند مثبت و رو به رشد خود در اندیشه گرفتن سهمیه نیز باشند؛ هرچند تحقق این امر شاید بسیار سخت به نظر برسد ولی اگر بازهم به لیگ هفتم و قهرمانی پرسپولیس در آن فصل رجوع کنیم می بینیم که تیم شایسته قطبی حتی با کسر شش امتیاز نیز مردانه جنگید و در آخر توانست به دومین قهرمانی لیگ برتر خود دست یابد.

فولاد با افشین قطبی تیم سرسخت و شکست ناپذیر در اهواز نشان داده و نکته جالب اینجاست که تمام تیم های مدعی قهرمانی در نیم فصل دوم باید با این فولادِ پرروحیه و تاکتیک پذیر قطبی در اهواز پیکار نمایند. پس از پرسپولیس که با شکست 2-1 این شهر را ترک کرد، استقلال تهران در هفته بیستم، سپاهان در هفته بیست و دوم، پدیده در هفته بیست و چهارم و در آخر تراکتورسازی در هفته سی ام و پایانی باید با فولاد خوزستان در اهواز روبرو شوند. باخت پرسپولیس در اهواز هرچند به مذاق سایر مدعیان لیگ شیرین آمد ولی مطمئنا برای مربیان این تیم ها زنگ خطر جدی را به صدا درآورد که به هیچ وجه نمی توانند فولاد خوزستان را با امپراطورش نادیده بگیرند.

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *