Menu
عکس پروفایل خاص افکتینو

سفرین، رئيس یوفا: لیگ قهرمانان جدید؟ هیچ تصمیمی که به فوتبال اروپا ضربه بزند، گرفته نخواهد شد – اهرنما

اهر نما

طرفداری – الکساندر سفرین، رئيس یوفا مدعی شد تغییرات احتمالی تورنمنت‌های اروپایی به فوتبال این قاره ضربه نخواهد زد.

از ماه‌ها پیش مشخص شد انجمن باشگاه‌های اروپایی به ریاست آنیلی، رئيس یوونتوس و با حمایت بزرگان، به دنبال ایجاد تغییراتی در لیگ قهرمانان اروپا و تشکیل تورنمنت سومی هستند که قرار است از سال 2024 اعمال شود. بدین ترتیب از 32 تیم حاضر در لیگ قهرمانان اروپا، 24 تیم تقریبا هر ساله حضورشان در این تورنمنت قطعی است و تنها 8 تیم این شانس را دارند که هر فصل برای رسیدن به این رقابت‌ها تلاش کنند. طرحی که البته مخالفان زیادی هم دارد. طبق این طرح، گروه‌های لیگ قهرمانان اروپا از 4 به 8 تیمی می‌رسند و این یعنی بازی‌ها به جای سه شنبه و چهار شنبه، شنبه و یکشنبه که روزهای تعطیل است و رسم بر برگزاری بازی‌های داخلی است، انجام خواهد شد. این ایده هم مخالفان جدی دارد.

به گزارش سایت گل، سفرین که حالا به نظر با این تغییرات موافق است، درباره نگرانی‌ها از ضرباتی که این تغییرات به فوتبال اروپا می‌زند، گفت:

اخیرا جلسه بسیار مهمی با همکاران داشتیم تا نظرات آنها را درباره نحوه برگزاری بازی‌ها در آینده را جویا شویم. نظرات بسیار زیاد و مختلفی بیان شد که مطمئنا در تفکرات ما برای طرح ریزی‌های آتی، نقش خواهد داشت و به آنها ترتیب اثر داده خواهد شد. از واکنش مثبت این جلسه مشاوره و ثابت قدم بودن اعضا در پیشنهادهایشان واقعا انگیزه گرفتم. خوشحالم که بار دیگر تاکید کردم مسابقات اروپایی به جز فینال لیگ قهرمانان اروپا نباید آخر هفته‌ها – شنبه و یکشنبه – برگزار شود. جلسات مشاوره کماکان ادامه خواهد داشت و مایلیم نظرات دیگر اعضا را هم مستقیما بشنویم نه اینکه بخش بخش و از رسانه‌ها آن را بخوانیم. بدون اینکه نظر همه را بررسی کنیم، درباره هیچ چیزی تصمیم گیری نخواهیم کرد. هرگز تغییراتی که به فوتبال اروپا صدمه می‌زند را نخواهیم پذیرفت.

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *