Menu
عکس پروفایل خاص افکتینو

استرلینگ: طرفداران مونته نگرو باید محروم شوند؛ اشاره به رنگ پوست‌ و شباهت‌مان با موجودات دیگر تاثیری روی ما ندارد – پایگاه خبری اهرنما

اهر نما

طرفداری– رحیم استرلینگ پس از برد ۵-۱ انگلیس مقابل مونته نگرو، خواستار محرومیت طرفداران حریف از حضور در ورزشگاه به دلیل نژادپرستی شد.

به نقل از FFT، در جریان بازی بامداد امروز در پودگوریسا، طرفداران میزبان برخورد جالبی با بازیکنان سیاه پوست انگلیس نداشتند و به دنبال تکلی از دنی رز که یک کارت زرد برایش در پی داشت، صدای میمون را تقلید کردند. نتیجتا استرلینگ پس از به ثمر رساندن گل پایانی بازی، گوش‌هایش را به سمت طرفداران مونته نگرو گرفت تا کمی از بی مهری‌های آن‌ها را جبران کرده باشد. وینگر منچسترسیتی اعتقاد دارد که محروم کردن عده کمی که شناسایی می‌شوند کافی نیست و مونته نگرو باید به برگزاری مسابقه بدون حضور تماشاگرانش محکوم شود.

در سال ۲۰۱۹ هستیم و به نظرم باید جرایمی درست و حسابی برای این جریانات در نظر گرفته شود؛ نه این که فقط عده کمی محروم شوند. جریمه باید جمعی باشد. این ورزشگاه گنجایش ۱۵ هزار نفر را دارد و به نظرم چون طرفداران آن کشور شعارهای نژادپرستانه سر می‌دادند، کل ورزشگاه باید از تماشای بازی محروم شوند. سپس دفعه دیگر طرفداران قبل از انجام هر کار احمقانه‌ای، دوباره پیش خودشان فکر می‌کنند چون همه آن‌ها فوتبال را دوست دارند و می‌خواهند حامی ملت خود باشند. پس با این کار موجب باز اندیشی آن‌ها قبل از انجام کارهای احمقانه خواهیم شد. 

استرلینگ در مورد شادی پس از گلش گفت که هنوز در تلاش است تا توجهات را به مسئله نژادپرستی در فوتبال جلب کند. البته پس از آن شادی، اشیایی هم به سوی استرلینگ پرتاب شد.

تنها خواستم بدانند که برای تاثیر گذاری روی ما باید چیزی بیشتر از این که سیاه پوست هستیم و شبیه چه موجودی هستیم بگویند. پیام واقعی من همین بود. از گلزنی خوشحال بودم و باعث شدم تا در مورد مسئله‌ای صحبت کنند. طرف حساب من تنها مردان جوان سیاه پوست نیست؛ بلکه کودکانی که در شهرهای مختلف بزرگ می‌شوند هم هست. البته کودکان کم سن و سال تنها مخاطب من نیستند. انگلیس کشوری از مردمان متنوع است. همان طور که دائما می‌گویم، در سال ۲۰۱۹ هستیم و نقاط مختلفی در کشور وجود دارد. تنها می‌خواهم آگاهی بدهم و به مردم بگویم که در دوران جدیدی به سر می‌بریم. کارهای بیشتری از دست اتحادیه فوتبال بر می‌آید. باید اتخاذ موضعی درست در این باره را به مقامات واگذار کنیم.

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *